Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttäjäkokemustasi. Noudattaaksemme uutta sähköisen viestinnän yksityisyysdirektiiviä, meidän täytyy pyytää sinulta lupaa evästeiden asettamiseen. Lue lisää.
Certina DS Action Lady Diamonds 33,8mm C0320511103600
595,00 €
Varastossa
SKU
A65434
- Kellon halkaisija: 33,8mm
- Kellon paksuus: 9,13mm
- Kellon lasi: Safiirilasi
- Vesitiiviys: 100m
- Kellon koneisto: Kvartsi (paristo)
- Toiminnot: Päivyri
- Rannekkeen materiaali: Teräs
- Taulun väri: Hopea
- Takuu: 2 vuotta
Certina DS Action Lady Diamonds - C0320511103600
Certina DS Action Lady Diamonds (C032.051.11.036.00) on täydellinen yhdistelmä ylellistä korumaista eleganssia ja äärimmäistä sveitsiläistä suorituskykyä. Tämä upea naisten rannekello on suunniteltu naiselle, joka ei halua tehdä kompromisseja tyylin tai kestävyyden suhteen. Kellon kirkkaana kohokohtana loistaa kaunis hopeanvärinen auringonhiottu kellotaulu, jota koristavat kello 12 kohdalle istutetut kolme aitoa Top Wesselton -timanttia.
Vaikka kello hurmaa hienostuneella ulkoasullaan, se kätkee sisäänsä poikkeuksellisen järeän rakenteen. Kellossa on ruuvilukittava nuppi ja vahva takapohja, jotka takaavat huiman 20 ATM (200 metriä) vesitiiviyden. Tämä tekee kellosta täysin uinti- ja sukellusturvallisen kumppanin, joka mukautuu vaivattomasti arjen seikkailuista aina juhlavimpiin iltapukutilaisuuksiin.
Keskeiset ominaisuudet
- COSC-kronometrisertifioitu tarkkuus: Kellon sydämenä sykkii sveitsiläinen ETA Precidrive™ -kvartsikoneisto, jolle on myönnetty virallinen kronometrisertifikaatti. Sen käyntitarkkuus on viety äärimmäisyyksiin, ja sen poikkeama on vain noin +/- 10 sekuntia vuodessa.
- Aitojen timanttien loisto: Kello 12 kohdalla olevat kolme laadukasta timanttia (0,011 ct) tuovat hienovaraista luksusta ja arvokkuutta jokaiseen hetkeen.
- Double Security (DS) -konsepti: Certinan perinteikäs suojajärjestelmä takaa poikkeuksellisen hyvän iskunkestävyyden sekä varmistaa kellon pitkäikäisyyden.
- Ensiluokkaiset materiaalit: Kellon 33,8 mm kuori ja tyylikäs monirivinen ranneke on valmistettu erittäin kestävästä ja allergia-ystävällisestä 316L ruostumattomasta teräksestä.
- Safiirilasi heijastuksenestolla: Kellotaulua suojaa poikkeuksellisen kova, käytännössä naarmuuntumaton safiirilasi, jonka heijastamaton pinta takaa täydellisen luettavuuden myös kirkkaassa auringonvalossa.
| Certina sarja/malli | DS Podium |
|---|---|
| Rannekkeen materiaali | Teräs |
| Rannekkeen leveys | 15mm |
| Kellon halkaisija | 33,8mm |
| Korkeus | 9,13mm |
| Timantteja | Kyllä |
| Tuotemerkki | Certina |
| Vesitiiveys | 200M |
| Kellon lasi | Safiirilasi |
| Kellon koneisto | Quartz |
| Kivi | Timantti |
| Myyntierä | kpl |
Write Your Own Review
Saattaisit olla kiinnostunut myös näistä tuotteista







