Kalevala Itu-korvakorut lasihelmellä 261001402JT

385,00 €
Varastossa
SKU
L57602

MATERIAALI

Yli 99 % kierrätettyä hopeaa
Lasipallo

MITAT & PAINO

Paino: 9 g

Korkeus: 38.8 mm
Leveys: 19.2 mm
 

KORUSARJAN TARINA

Kalevalan nykymuotoilu ammentaa Pohjolan väkevästä luonnosta ja sen erilaisista tulkinnoista. Itu-kokoelma on syntynyt muotoilija ja taiteilija Martin Bergströmin veistoksellisesta visiosta. Itu on saanut inspiraationsa siemenestä kasvavasta uudesta elämästä - versoista, jotka puskevat esiin metsien pehmeästä mullasta tai asfaltin peittämien katujen pienistä halkeamista.

Kokoelma koostuu koruista, joissa hopea, kullattu hopea ja lasihelmet muodostavat jännittäviä kokonaisuuksia. Itu-sarjasta voit rakentaa oman, ainutlaatuisen kokonaisuuden. 

Itu on tarina herkkyydestä ja ikiaikaisesta voimasta – joka löytyy meistä jokaisesta.

Kalevala Itu-korvakorut lasihelmellä 261001402JT

Itu-lasihelmikorvakorut ovat uusi tulkinta klassisesta helmikorustaKorvakorujen kuulaat lasihelme(halkaisija 12 mm) on valmistanut lasitaiteilija Nina Diaz-Halonen käsityönä omalla studiollaan Helsingissä. Helmien raaka-aine on maailmankuulua italialaista Muranon lasia. Pisaranmuotoisissa riipuslenkeissä ja korvarenkaissa toistuu Itu-koruille tunnusomainen rosoinen, orgaaninen pinta. Korvarenkaita voi käyttää myös ilman helmiriipuksia. Kullattua hopeaa. Sekä korvarenkaat että helmiriipukset ovat ostettavissa myös erikseen. 

Suunnittelija: Martin Bergström

Valmistettu käsityönä Suomessa

Lisätietoja
SarjaKalevala Itu
TuotemerkkiKalevala
MateriaaliHopea
KiviLasihelmi
Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Kalevala Itu-korvakorut lasihelmellä 261001402JT
Arviosi
Copyright Oulun Koru 2025