Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttäjäkokemustasi. Noudattaaksemme uutta sähköisen viestinnän yksityisyysdirektiiviä, meidän täytyy pyytää sinulta lupaa evästeiden asettamiseen. Lue lisää.
Kalevala Männyt pronssi nappikorvakorut
Männyt-korusarjassa yhdistyvät suomalaisen luonnon
mystiikka ja moderni, innovatiivinen muotoilu. Korumuotoilija Ildar Wafinin luoma mallisto ammentaa
inspiraationsa saaristossa kasvavista männyistä,
niiden sitkeydestä ja karusta kauneudesta.
Männyt on kertomus suomalaisesta luonnosta, sen voimasta ja kauneudesta, sekä perinteisen käsityötaidon merkityksestä.
”Ajatuksia herättävät muodot ja kuviot vievät minut
kiehtovaan maailmaan, jossa luonnon elinvoima ja
mystisyys kiteytyvät mäntyihin ja niiden muotoihin.”
–Ildar Wafin
Kalevala Männyt pronssi nappikorvakorut 361001100T
Pienten Männyt-korvakorujen kullanhohtoiseen pronssiin valettu orgaaninen muoto houkuttelee tulemaan lähelle ja katsomaan tarkemmin. Tappikiinnitys, tappi ja taustanasta hopeaa. Korvakorut eivät ole toistensa peilikuvat.
Männyt-korusarjan on suunnitellut suomalainen korusuunnittelija Ildar Wafin. Lahjakas nuori muotoilija on niittänyt menestystä kansainvälisissä muotikilpailuissa ja saanut keväällä 2024 Finnish Fashion Awards -kilpailussa Young Talent -palkinnon. Wafinin luoma mallisto ammentaa inspiraationsa saaristossa kasvavista männyistä, niiden sitkeydestä ja karusta kauneudesta.
| Tuotemerkki | Kalevala |
|---|---|
| Materiaali | Pronssi |
