Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttäjäkokemustasi. Noudattaaksemme uutta sähköisen viestinnän yksityisyysdirektiiviä, meidän täytyy pyytää sinulta lupaa evästeiden asettamiseen. Lue lisää.
Seiko Presage Cocktail Time "Manhattan" 38,5mm SRPE43J1
500,00 €
Varastossa
SKU
A68953
- Kellon halkaisija: 38,5mm
- Kellon paksuus: 11,8mm
- Kellon lasi: Hardlex-lasi
- Vesitiiviys: 50M
- Kellon koneisto: Automaattinen
- Käyntivara: 41h
- Toiminnot: Päivyri
- Rannekkeen materiaali: Nahka
- Taulun väri: Sininen
- Takuu: 2 vuotta
Seiko Presage Cocktail Time "Manhattan" - SRPE43J1
Seiko Presage Cocktail Time "Manhattan" SRPE43J1 on lumoavan kaunis ja klassisen tyylikäs miesten automaattirannekello. Malli on saanut inspiraationsa Tokion hienostuneesta cocktail-kulttuurista sekä ikonisesta Manhattan-drinkistä, mikä heijastuu kellon syvissä väreissä ja vintage-henkisissä yksityiskohdissa.
Muotoilu ja materiaalit
- Kellotaulu: Upeasti teksturoitu, syvän tummansininen taulu, jonka erikoinen vinoneliökuviointi imittelee vanhojen cocktail-lasien kristallihiontaa ja valon taittumista.
- Osoittimet ja indeksit: Kiillotetut, hopeanväriset Dauphine-osoittimet ja tyylikkäät arabialaiset vintage-numerot, jotka muistuttavat perinteisten juomapullojen etikettien painatuksia.
- Runko: Kiillotettua korkealaatuista ruostumatonta terästä.
- Ranneke: Tyylikäs tummansininen aito nahkaranneke, joka on varustettu helppokäyttöisellä ja turvallisella linkkulukolla (perhoslukko).
- Lasi: Kupera Hardlex-mineraalikristallilasi, joka antaa kellolle pehmeän ja arvokkaan retroilmeen.
Tekniset ominaisuudet
- Koneisto: Luotettava, Japanissa valmistettu 4R35-automaattikoneisto. Koneistossa on 41 tunnin käyntivara, käsinviritysmahdollisuus sekä sekuntiosoittimen pysäytystoiminto ajantasaista asetusta varten.
- Takapohja: Läpinäkyvä takakansi, jonka kautta pääsee ihailemaan mekaanisen koneiston ja sen kultaisen roottorin toimintaa.
- Mitat: Rungon halkaisija on modernille pukukellolle täydellinen 38,5 mm ja paksuus 11,8 mm, joten se istuu erinomaisesti kaikenkokoisiin ranteisiin.
- Vesitiiviys: 50 metriä (5 ATM), mikä takaa hyvän suojan arjen roiskeilta ja vesikosketukselta.
- Päivyri: Selkeä päivämääränäyttö kello kolmen kohdalla.
Japanilaista estetiikkaa parhaimmillaan
Seiko Presage SRPE43J1 on erinomainen valinta miehelle, joka etsii astetta persoonallisempaa, mutta silti äärimmäisen tyylikästä pukukelloa. Sen hypnotisoiva kellotaulu herää eloon jokaisessa valonsäteessä, tehden tästä aikaraudasta varman puheenaiheen ja pitkäikäisen luottokumppanin.
| Rannekkeen materiaali | Nahka |
|---|---|
| Rannekkeen leveys | 20mm |
| Kellon halkaisija | 38,5mm |
| Korkeus | 11,8mm |
| Takuu | 2 vuotta |
| Tuotemerkki | Seiko |
| Vesitiiveys | 50M |
| Kellon lasi | Hardlexlasi |
| Kellon koneisto | Automaattinen |
Write Your Own Review
Saattaisit olla kiinnostunut myös näistä tuotteista







