Seiko Prospex Speedtimer Solar Limited Edition 39mm SSC959P1

920,00 €
Varastossa
SKU
A78232
  • Kellon halkaisija: 39mm
  • Kellon lasi: Safiirilasi
  • Vesitiiviys: 100M
  • Kellon koneisto: Solar V192
  • Käyntivara: 6kk
  • Toiminnot: Kronografi, LumiBrite, Päivyri
  • Rannekkeen materiaali: Teräs/Nahka
  • Taulun väri: Samppanja
  • Takuu: 3 vuotta

Seiko Prospex Speedtimer Solar Limited Edition - SSC959P1

Yksinomaan Euroopassa saatavilla oleva malli on saanut inspiraationsa ikonisesta Seiko Speedtimeristä vuodelta 1969, maailman ensimmäisestä automaattisesta kronografista, jossa oli pylväspyörä ja pystysuora kytkin. Muotoilu vangitsee 1960-luvun eurooppalaisten klassikkoautojen elegantin tyylin ja tuo sen nykypäivään.

Tätä Euroopan markkinoille suunnattua erikoismallia on valmistettu vain 2 500 kappaletta, mikä tekee siitä keräilyharvinaisuuden. Solar-tekniikkaan perustuva V192-kronografikoneisto saa voimansa valosta ja tarjoaa täydellä akulla noin 6 kuukauden käyntivaran. Kellossa on päivyri, takymetriasteikko ja 24 tunnin osoitin.

Kaarevassa safiirilasissa on heijastuksenestopinnoitetta sisäpinnalla, ja LumiBrite-hohto osoittimissa sekä indekseissä takaa erinomaisen luettavuuden myös pimeässä. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu kuori ja teräsranneke kolmitaitteisella lukolla tuovat kestävyyttä ja mukavuutta jokapäiväiseen käyttöön. Vedenkestävyys 100 metriin ja magnetisoitumissuoja 4800 A/m varmistavat, että kello kestää aktiivisenkin elämäntyylin.

Lisätietoja
Rannekkeen materiaaliTeräs
Rannekkeen leveys20mm
Kellon halkaisija39mm
Korkeus13,3mm
Takuu3 vuotta
TuotemerkkiSeiko
Vesitiiveys100M
Kellon lasiSafiirilasi
Kellon koneistoSolar
Myyntieräkpl
Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Seiko Prospex Speedtimer Solar Limited Edition 39mm SSC959P1
Arviosi
Copyright Oulun Koru 2026